Ozdoby na Wielkanoc w naszym domu

12 kwietnia 2017

W tym roku Wielkanoc spędzamy poza domem, jednak nie byłabym sobą gdybym nie przyozdobiła naszych czterech kątów kilkoma świątecznymi akcentami. Jest sporo pisanek, coś zielonego i żółtego. Zapraszam do salonu! Biała taca to stały element naszego stołu. W zależności, od pory roku czy okazji zmieniam na niej tylko dodatki. To świetny sposób na dekorację, którą możesz zmienić, kiedy tylko masz na to ochotę.

Opowiadałam Ci kiedyś o zaprzyjaźnionej kwiaciarni? W tym roku Pani z kwiaciarni zaproponowała żeby sama przygotowała sobie coś do domu z jej materiałów. Nie jestem w tej dziedzinie specjalistką i moja kompozycja może nie powala na łopatki, ale im mniej tym więcej, a ja z końcowego efektu jestem bardzo zadowolona.

Wybrałam cebulkowy kwiatek, który pachnie obłędnie, a ja nie pamiętam jak się nazywa, może Ty wiesz? Czarną doniczkę włożyłam do jutowej osłonki, a ziemię przykryłam mchem. Na mech położyłam kilka styropianowych pisanek, które zostały mi z zeszłego roku, kiedy przygotowywałam wielkanocny wianek.

Na tacy rozłożyłam kilka drewnianych pisanek, które w zeszłym roku Maja dostała od swojej Prababci. Są przepiękne. Element obowiązkowy to również palma z niedzieli palmowej.

ozdoby wielkanoc-85 ozdoby wielkanoc-86 cats ozdoby wielkanoc-87ozdoby wielkanoc-52 ozdoby wielkanoc-57 ozdoby wielkanoc-58 ozdoby wielkanoc-81

Te styropianowe pisanki tak mi się podobają, że musiała je gdzieś położyć, by cieszyły moje oko. W tym roku przesypałam je do słoika i postawiłam na komodzie. Coś prostego i pięknego czyli tak jak najbardziej lubię.

catsozdoby wielkanoc-14

Na naszym oknie, tak jak w zeszłym roku pojawił się wielkanocny wianek. Jego przygotowanie zajęło mi mniej niż kwadrans. O tym jak go przygotowałam przeczytasz TUTAJ. Po Świętach w zeszłym roku wianek schowałam, kiedy kilka dni temu go wyciągnęłam, zauważyłam, że nistety parę jajeczek odpadło. Mogłam dokleić nowe, ale zamiast tego, wolne przestrzenie wypełniłam gałązkami bukszpanu. Moim zdaniem teraz wygląda jeszcze lepiej, a Tobie jak się podoba?

ozdoby wielkanoc-90 ozdoby wielkanoc-92 ozdoby wielkanoc-94

Oprócz tego na kanapie wylądowała żółta poduszka, a na parapecie stanął żółty porcelanowy ptaszek. To takie małe akcenty, które sprawiają, że ten czas staje się jeszcze bardziej wyjątkowy. A Ty dekorujesz swoje miejsce na Święta? A może przygotowałaś sama podobny wianek?

POZDRAWIAM

 

Zobacz też

  • U nas się nie dekoruje nic na te święta, nie robi kartek nie daje prezentów. To na boze narodzenie. Jedynie idziemy do dziadków na obiad ;) ale ładnie to ci wyszło

  • U mnie pewnie jakaś symboliczna dekoracja będzie. Z braku czasu troszkę. Bardzo ładnie to sobie wymyśliłaś. Małe, a cieszy oko jak nic. Pamiętam, jak kilka lat temu tu byłam i byłaś mamą córeczki, a teraz już dwoje. Jak ten czas leci!

  • Dla mnie najważniejsze są na Wielkanoc po prostu świeże kwiaty :):) Do tego święconka na stole i niczego mi więcej nie brakuje! :)

  • Jajeczka w słoiku wyglądają czadowo! Lubię Twój estetyczny minimalizm, bo mimo wszystko… tyle w nim radości!

  • Pięknie. Bardzo subtelnie i z klasą.