Zanim Maks zacznie biegać | o bucikach Attipas

29 marca 2017
attipas-19

Wciąż uważam, że to ile umiejętności zdobywa mały człowiek w przeciągu pierwszego roku swojego życia jest fascynujące. Natura tak nas stworzyła, że od małego dążymy do uzyskania pionowej postawy. Niesamowite jest to, że niemowlę, samo, bez niczyjej pomocy taką postawę osiąga. Kiedy już stanie, każda mama zastanawia się jak zadbać o tą małą ukochaną stópkę. Ja wybrałam buciki Attipas, zaraz powiem Ci dlaczego. 

Teraz małe stópki, ale to w jaki sposób będziemy o nie dbać ma znaczenie w dorosłym życiu. Będą przecież służyć naszemu dziecku całe życie, nawet wtedy, kiedy tym dzieckiem już być przestanie. Rozpoczęcie chodzenia to przełomowy moment w rozwoju dziecka. Jego mała stópka, właśnie w tym okresie jest podatna na przeróżne deformacje. Dlatego tak bardzo ważne jest dobre odpowiedniego obuwia.

Maksio jest na etapie wstawania i chodzenia przy wszystkim przy czym tylko można chodzić. Nasze spacery na plac zabaw czy do parku zyskały nową jakość. Myślicie, że ten nasz mały chłopiec, który widzi swoją biegająca starszą siostrę ma ochotę siedzieć w wózku? Odpowiedź jest prosta – nie.

A jak się ma sprawa z wyborem obuwia, kiedy maluch jeszcze nie chodzi, ale już wstaje i siedzieć nie chce? Jak zabezpieczyć jego stopę, ale jednocześnie nie ograniczać jej ruchu? Skarpetki, paputki? Ja znalazłam idealne rozwiązanie.

Ortopeda, Tomasz Timmler oraz fizjoterapeutka Anna Timmler – Turkowska, uważają, że zanim dziecko nie zacznie samodzielnie i stabilnie chodzić, nie zalecane jest zakładanie butów. Jest to ważne, ponieważ dzięki temu stopa dziecka będzie naturalnie pracowała, a staw skokowy wzmacniał się. U zdrowych dzieci, nie mających wad stóp, zalecane jest chodzenie na boso, kiedy jednak to jest niemożliwe, dobrym rozwiązaniem mogą być właśnie skarpetko – paputki Attipas

attipas-4

Buciki te idealnie sprawdzą się wtedy, kiedy maluch jeszcze samodzielnie nie chodzi, a podłoże uniemożliwia poruszanie się na boso. Paputki te nie ograniczają, nie usztywniają stawu skokowego, dzięki czemu stópka dziecka prawidłowo pracuje, nie marznie na zimnej podłodze, a antypoślizgowa podeszwa ochrania przed poślizgiem.

Charakterystyczny szeroki czubek bucików Attipas pozwala na ruch palców, a miękka, przewiewna podeszwa pozwala na odczuwanie podłoża przez stopy  oraz zapewnia małym stopom komfort.

O_ATTIPAS

Moim zdaniem to świetna alternatywa dla zwykłych paputków czy skarpetek. Nam sprawdza się świetnie. Trafiło do mnie wiele opinii, że stópka dziecka w bucikach Attipas bardzo się poci. Wydaje mi się, że to kwestia indywidualna, u nas nie ma takiego problemu. Kolejnym problemem z którym spotykały się inne mamy to spadanie bucików ze stopki. Przyznam Ci się szczerze, że był to też i mój problem, ale sprawę rozwiązało dokładne założenie buta i dobre naciągnięcie skarpety. Ja pedantka, znalazłam jedną wadę. Nie pomyślałam, że biały czubek może się szybko brudzić. Nie jest to duży problem, bo wystarczy przetrzeć go wilgotną ściereczką, albo wybrać model z ciemną podeszwą.

attipas-3 attipas-10 cats attipas-9 attipas

A co sądzi o butach sam zainteresowany? Chyba jest zadowolony, na pewno się na nie nie skarży. Ja natomiast powoli zaczynam myśleć o tym, jakie buty wybrać, kiedy będzie już stabilnie i pewnie chodził. Może masz jakiś sprawdzony typ?

POZDRAWIAM

Zobacz też

  • Świetne te buciki. Tez musimy się rozejrzeć bo powoli stajemy na nóżki :)

  • Bardzo fajne! My już ten etap mamy jednak za sobą ;)

  • Sylwia Mi.

    My napewno zakupimy Emele

  • Miałam je dla Lili. Świetne są :)

  • Mieliśmy dla trojaczków Attipasy, gdy zaczynały chodzić. Sprawdziły się u 2 dzieci. Moja rada dla wszystkich którzy rozważają zakup: na szaleństwo, na podwórku wybierajcie te z kolorowymi podeszwami, białe są okropne do czyszczenia :)

  • Gocław Balaton-muszę znowu się tam wybrać :-)