Piękna bo zdrowa

27 lutego 2017
piekna bo zdrowa

Tematem mojej pracy na maturze z języka polskiego były różne ujęcia kobiecego piękna w literaturze i sztuce. Dzisiaj chciałam wrócić do tego tematu i zastanowić się co to znaczy być piękną kobietą? Czy piękna kobieta to taka, której zdjęcie znajdziemy na okładce magazynu, czy może mama z worami pod oczami i miesiącami nieprzespanych nocy?

Pewnie dla każdej z nas piękno znaczy coś innego. Ja czuję się piękna wtedy  kiedy jestem kochana. Mogę mieć bad hair day, ale kiedy on spojrzy tak, że wszystko wiadomo, to włosy nie mają znaczenia. Czuję się wtedy najpiękniejsza. Czuję się dobrze ze sobą kiedy mam w głowie wszystko poukładane, kiedy nad wszystkim panuję. Lubię siebie w obcisłych spodniach i sukienkach. Dla mnie piękno kobiety to jej kobiecość, taka naturalna, niewymuszona. Piękno to naturalność i mądrość i świadomość własnej wartości.

Piękna dla mnie jest ta kobieta, pchająca wózek z ubrudzonym od chrupka maluchem.  Piękna też jest kobieta sukcesu, właścicielka własnej firmy, zawsze pięknie ubrana, umalowana i poczesana. Piękna jest każda kobieta, która ma swoje zdanie. Piękna jest każda z nas. Piękno to nie opakowanie, piękno płynie ze środa. Znasz powiedzenie piękna brzydula? No właśnie, bo taka „brzydula” może być piękniejsza od tej pani z okładki magazynu. Może być czarująca, ciekawa, pociągająca i zachwycająca.

Piękna kobieta to również ta, która dba o swoje zdrowie.

kwiat kobiecosci kolaz

Już trzeci raz  biorę udział w Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Piękna bo zdrowa” zainicjowaną przez Organizację Kwiat Kobiecości. Kolejny raz, bo to co piszę czyta wiele kobiet i wierzę, że znajdzie się przynajmniej jedna, która po tym wpisie wybierze w telefonie numer do swojego ginekologa i umówi się na cytologię.

Dbamy o swoje włosy chodząc do fryzjera, dbamy o skórę i paznokcie odwiedzając kosmetyczkę. Znajdujemy czas na zakupy, wyjście do kina i kawę z przyjaciółką. Jednak z regularnym badaniem cytologicznym Polki nadal mają problem. Według najnowszych badań kobiety mają wysoką świadomość wykonywania badań cytologicznych, jednak wykonują to  badanie wciąż okazjonalnie.

Dlaczego?

Znalezienie tych kilkunastu minut w ciągu dwunastu miesięcy chyba nie jest jakimś dużym wyzwaniem?

catskwiat kobiecosci kolaz1

Według badań, u kobiet po 40 roku życia częstotliwość wykonywania badań profilaktycznych znacznie maleje. Jest to niepokojące, ponieważ właśnie te kobiety są mamami czy babciami, a to znaczy, że dają przykład swoim córkom i wnuczkom.

Jestem mamą małej kobietki. Chciałabym, żeby była szczęśliwa, mądra, świadoma swoich wartości, uczciwa, dobra. Chciałabym, żeby była piękna bo zdrowa. Jestem dla niej wzorem do naśladowania i idolką. Swoim przykładem chcę jej pokazać, że piękno to nie tylko nowy ciuch, pomalowane paznokcie i perfekcyjny makijaż.

unnamed

POZDRAWIAM

 

Zobacz też

 • Święta prawda!
  Ps. Oczu oderwać nie mogę od zdjęć :))))

 • Aśko JGM

  Piękne zdjęcia! W zeszłym roku przypomniałaś mi swoim wpisem o wizycie,a w tym roku jestem już po. :) Buziaki, A.

  • I właśnie dlatego warto brać udział w takich akcjach!

 • Sylwia

  Pięknie wyglądasz.
  Gdzie kupiłaś tak śliczną bluzkę ?

 • Gosia

  Piekna Kobieta, Wsaniałą młoda mama. Super akcja społeczna.

 • Piękne zdjęcia a akcja fajna i jak najbardziej potrzebna.

 • Sylwia

  Kasiu zdradź jak Ty to robisz? Zdjęcia masz zawsze tak pięknie skadrowane.
  Jak jak próbuję sobie sama zrobić zdjęcie (pilocikiem) to nigdy nie mogę ustawić ostrości :)
  Ostatnio nakleiłam na ścianę kawałek taśmy żeby na nią łapać ostrość ale takich kadrów jak Ty z oczami, ustami …
  to nie ogarniam :D

  • Nie mam na to jakiegoś specjalnego sposobu, po prostu ustawiam ostrość pilotem i już :)

 • Piękne zdjęcia, ważna akcja. Ja niby pamiętam o badaniach, ale właśnie sobie uświadomiłam, że warto już zapisać datę w kalendarzu. Czas mknie jak szalony.

  • Bo tak to jest, że doskonale wiemy, że badania robić należy, ale zapominamy żeby je zrobić :)

 • Ja jestem absolutnie Tobą zachwycona, Twoim przesłaniem, Twoim stylem życia, Twoim gustem. Mogłabym to pisać miliony razy – uwielbiam do Ciebie wchodzić za każdym razem zachwycając się przekazem na blogu nie tylko tym, który zawrzesz w słowach ale również tym, który sprytnie wplatasz w swoje kadry.

  Dziś piszesz o bardzo ważnej rzeczy – o jednej z najważniejszych.

  Jesteśmy kobietami, jesteśmy żonami i przede wszystkim jesteśmy matkami – mamy dla kogo żyć, być zdrowe. Zadbajmy o to!
  ______________________________________
  A na marginesie muszę zapytać (chociaż chyba już kiedyś pytałam) jakim Ty sprzętem cykasz te swoje cuda, z jakim obiektywem dokładnie ?

  • Martyna! Twoje słowa to miód na moje serce, tym bardziej, że ja mam to samo, kiedy odwiedzam Ciebie! Kawa w rzeczywistym świecie musi kiedyś być!

   Nie mam świetnego sprzętu, ale poznałam go od a do z, a to moim zdaniem klucz do sukcesu. Większość zdjęć robię nikonem d5100 i obiektywem nikkor 40mm f 2:8

 • U mojego doktora położna pilnuje wizyt :D gdy któryś raz z rzędu przychodzę po receptę to już pyta czy aby nie czas na cytologie :( to się ceni.

  P.s piękne zdjęcia

 • Divanaurlopie

  Jezu! Obłędne fotki! Piękna i promieniejąca <3 !!

 • Sylwia Antkowicz

  Dopóki brałam tabletki to chodziłam nawet co pół roku i za każdym razem byłam szczególowo badana, wiec przynajmniej byłam zmuszona do tego (bo strasznie nie lubię wizyt), ale teraz musze już sama pamiętać. Właśnie zbliża mi się kolejna wizyta. Hmm czy po 40stce kobiety rzadziej chodzą na profilaktyczne wizyty? W sumie moja mama chodzi rzadko, ale np teściowa chodzi po wszystkich możliwych specjalistach.

 • Popieram bardzo!

 • Przyznam się że nigdy nie miałam cytologii. Wiem, wstyd straszny. Gdy zaszłam w ciążę ucieszyłam się że wtedy to badanie jest wykonywane rutynowo, więc w końcu je zrobię. I co? I nic. Doktor mi nie zleciła cytologii przez całą ciążę pomimo mojego proszenia i przypominania… :(

  • Jak to w ogóle możliwe? W ciąży to rutynowe badanie!

   • Nie mam pojęcia. Upominałam się i nic. Będę musiała najwyraźniej kiedy indziej sobie zrobić.

 • Bardzo ważna akcja. Mam nadzieję, że odniesie wymierny rezultat, bo niestety sama dookoła widzę jak moje koleżanki rzadko chodzą do ginekologa, nie mówiąc już nawet o cytologii.