Ostatnio przeczytane

15 grudnia 2016

Bardzo staram się w ciągu dnia znaleźć minimum kwadrans dla siebie, tylko dla siebie.  To taki czas, kiedy mogę pobyć ze swoimi myślami. W ciszy bądź przy ulubionych melodiach. To ten czas, kiedy mogę poczytać. Postanowiłam sobie czytać codziennie. Nie chcę bić rekordów w ilości przeczytanych pozycji. Po prostu czytać codziennie, nawet jeśli są to dwie czy trzy strony. Dzisiaj podzielę się z Wami o tym co ostatnio przeczytane.  

Chcesz wiedzieć jak to jest być tatą i jak to całe rodzicielstwo widziane jest oczami mężczyzny? Jeśli tak sięgnij po Dylematy Taty. To zbiór około 30 felietonów na temat tacierzyństwa, które na podstawie własnych doświadczeń napisał Piotr Krupa. Znajdziesz tam jego spojrzenie na różne aspekty – karmienie, usypianie, wyjście na spacer. Poślubiony był lekko zdziwiony, kiedy siedząc w fotelu i czytając śmiałam się nie mogąc tego powstrzymać. Rzadko mi się to zdarza, ale to wszystko napisane przez pana Piotra jest takie prawdziwe! Założę się, że i Ty podpisałabyś się pod wieloma zdaniami zapisanymi w tej książce. Książce nie tylko dla ojców, ale wszystkich tych, którzy mieli noworodka i niemowlaka w domu.

ostatnio przeczytane-5 ostatnio przeczytane-13 ostatnio przeczytane-14

Uwielbiam książki kulinarne. Moim marzeniem jest uzbieranie wielu pozycji. W tych książkach nie chodzi tylko o to, żeby te wszystkie potrawy przygotowywać, ale przede wszystkim by delektować się pięknymi zdjęciami i inspirować właśnie nimi. Na książki nie mam miejsca. Fajną alternatywą są czasopisma. Mój faworyt i ulubieniec to KUKBUK. Od pewnego czasu kupuję każdy wydany numer. Parę tygodni temu, jadąc na babskie spotkanie u Basi Szmydtw moje ręce wpadł zeszłoroczny KUKBUK na święta. Kupiony za grosze. Jak zwykle przepadłam. Przepisy na pyszne rozgrzewające napoje, pomysły na świąteczne dania, historie jak spędzane są Święta w różnych domach. To właśnie ten artykuł zainspirował mnie do stworzenia cyklu Opowiem Ci o moich Świętach.  Zaś sesja okładkowa rozwiązała mój problem co ubrać na Wigilię. Ubiorę moją tiulową spódnicę! 

ostatnio przeczytane-1115.12-54 15.12-55 ostatnio przeczytane-12

Slowly veggie podarowała mi Przyjaciółka. Wie co lubię! Mnóstwo kulinarnych inspiracji! Zdrowych i na pewno pysznych. Do tego fajne wywiady i dużo ciekawostek. Wkrótce mam zamiar przygotować buraczanego burgera. Uwielbiam hummus, wersja z zielonym groszkiem bardzo mi się spodobała!

A co Ty ostatnio przeczytałaś?

15.12-50 15.12-52 ostatnio przeczytane-17

POZDRAWIAM

Zobacz też

  • Piękne i inspirujące. Również kocham pięknie wydane książki kucharskie i mam ich mała kolekcję :)

  • Cudowne pozycje, cudowne zdjęcia :))

  • A czytałaś może Sztukę prostoty?

  • Czytałam pozytywne opinie na temat książki „Dylematy taty”, chętnie się w nią wgryzę. :)

  • Katarzyna Nowak

    Zielony hummus (przepis pewnie ciut różni się od naszego) świetnie sprawdza się jako … pasta na kanapki! Szybko – zdrowo i pyyyyysznie! :-)

  • Czasem ciężko znaleźć ten kwadrans dla siebie. :( Mam nadzieje, że przez święta nadrobię moje lektury. :)

  • Mam takie samo podejście do książek – chociaż kilka stron dziennie muszę przeczytać. Zazwyczaj przed snem :)

  • Też kupuję każdy numer KukBuka, uwielbiam go czytać. Bo ja właśnie uwielbiam czytać książki i czasopisma o jedzeniu, oglądać zdjęcia ? gotować niekoniecznie ?