Opowiem o moich Świętach | Mommy Draws

27 grudnia 2016

Święta Bożego Narodzenia już za nami. Przygotowania, oczekiwanie, a te kilka Świątecznych dni minęło jak zawsze -błyskawicznie. Ja mimo wszystko wciąż delektuję się tym czasem. Udekorowaną choinką, milionem światełek w domu, pierniczkami. Będę przeciągała ten świąteczny klimat tak długo jak się da, również tutaj. Opowiadaniami o tym jak wyglądają Święta w innych domach. 

Dominika. Potrójna Mama! Olka, Kajtka i… to jeszcze tajemnica. Mama blogująca i tworząca piękne grafiki. Piękna mama i piękni chłopcy. Zachwycam się za każdym razem. Zresztą sama spójrz na zdjęcia. Nawet nie wiem od kiedy śledzę kadry tej cudnej rodziny, ale już na pewno kilka lat.

mommy gotowe

Jak spędzasz Święta? Wyjeżdżacie do Rodziny, zostajecie w domu? A może to Ty organizujesz Święta dla całej Rodziny?

Wigilię trochę u Teściów, trochę u moich Rodziców. W 1 Dzień Świąt zapraszamy rodzinę do siebie.

A sama wieczerza Wigilijna? Pełna chata, czy może najbliższa Rodzina? 

W naszym przypadku najbliższa rodzina to właśnie pełna chata ;) Mój mąż ma sześcioro rodzeństwa, część z nich ma już swoje rodziny i dzieci, więc zbiera się nas ponad 20 osób.

mommy1

Jakie są smaki Waszej Wigilii? Jakie potrawy przygotowujecie? 

Ja jestem od pieczenia ciast. Na mojej liście są zawsze serniki, piernik w czekoladzie i ciasto z karmelem. Oczywiście razy dwa, bo zaliczamy dwie Wigilie. Osobiście czekam na barszczyk  uszkami. To dla mnie wyjątkowy smak Świąt – tak jakby barszcz był zakazany w maju.

A choinka? 

W tym roku ubraliśmy ją 7 grudnia. Oli nie mógł przeżyć, że w przedszkolu już jest, a w domu nie ma i przyspieszyliśmy temat. Jest radość. Miała być głównie czerwona, ale zamieszkało na niej kilka kolorowych pluszaków i ozdób handmade by przedszkolak Olek.

 

mommy2

Mikołaj, Gwiazdor, Dzieciątko? Kto przynosi prezenty pod Choinkę? 

Mikołaj! Ten co od kilku dobrych tygodni „wszystko widzi”!!

A jakie jest Twoje najpiękniejsze świąteczne wspomnienie?

Uchylone drzwi balkonu, ślady po butach Mikołaja, a pod choinką prezenty!!! Aaaaaa! Czuję ten szok do dziś. Nie wiem jak Rodzice to zrobili, bo byłam bardzo czujna, ale będę tak samo uszczęśliwiać moje dzieci.

Dominika! Dziękuję za rozmowę!

POZDRAWIAM

 

Zobacz też

 • 7 grudnia? ha ha czego się nie robi dla radości dziecka, która jest bezcenna :) sześcioro rodzeństwa…..ło matko, mój mąż jest jedynakiem, córka niestety też :(

  • Dominika Litwin

   To życzyć rodzeństwa dla córeczki? ;)

   • Życzyć można, ale matka natura ma nas w nosie od dawna :(

 • ja-matka

  Dominika zawsze, ale to zawsze wprowadza mnie w taki spokój ducha, piękna,zmysłowa, a w rzeczywistości sprytna, szybka i mega wesoła. Rodzinne święta, takie lubię najbardziej.

  • Dominika Litwin

   taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak mi miło <3 :*

 • cudne święta:)

  • Dominika Litwin

   <3

 • Ja też uwielbiam zdjęcia Mommy Draws! Instagram jest pełen pięknych kadrów.

  • Dominika Litwin

   Dziękuję <3

 • o chlopcu I

  Rodzinne święta to coś za czym tęskni się najbardziej na emigracji …na szczęście te były ostatnie :)