Opowiem Ci o moich Świętach | wronek.pl

14 grudnia 2016

Lubię rozmawiać o Świętach. Poznawać tradycje, zwyczaje. Wyobrażać sobie smaki potraw przygotowywanych w różnych zakątkach Polski. U każdej Rodziny świętowanie jest inne. U jednych barszcz, a u drugich zupa grzybowa. Do jednych przychodzi Gwiazdor do innych Mikołaj. Zapytałam moje ulubione blogujące znajome o to jak to jest u nich. Dzisiaj o swoich Świętach opowie Wam Agnieszka. 

Agnieszka jest autorką bloga wronek.pl i muszę Wam się przyznać, że to właśnie ten jedyny blog który czytam od początku i regularnie śledzę! Z Agnieszką nie znam się osobiście, ale mam nadzieję, że wkrótce to nadrobimy i razem wypijemy pyszną kawę.

wronek gotowe

Jak spędzasz Święta? Wyjeżdżacie do Rodziny, zostajecie w domu? A może to Ty organizujesz Święta dla całej Rodziny?

Jakieś 70 procent moich Świąt w życiu spędziłam w domu mojej cioci. Ma najbardziej przestronny salon z kominkiem, który widać na zdjęciach. Zazwyczaj spotykają się w nim rodziny mojej mamy i jej dwóch sióstr. Liczne grono.

A sama wieczerza Wigilijna? Pełna chata, czy może najbliższa Rodzina? 

Najbardziej lubię, gdy jest jak najwięcej osób z mojej rodziny. Niestety coraz trudniej jest to zorganizować, bo moi bracia też mają żony i zebranie się nas wszystkich to niełatwa sprawa, tym bardziej, że mieszkają za granicą. Najczęściej spotykamy się z moimi rodzicami, najbliższymi ciociami i kuzynostwem. Marzę, żeby na następne Święta udało nam się zebrać w komplecie.

opowiem ci o moich swietach3

Jakie są smaki Waszej Wigilii? Jakie potrawy przygotowujecie? 

Kolacja wigilijna jest bardzo tradycyjna. Punktem obowiązkowym jest barszcz, zupa grzybowa, śledź w śmietanie, ryba po grecku i kompot z suszu. I kilka innych potraw.

A choinka? 

Odkąd mamy małe dzieci preferuję choinkę 2D, którą widać na zdjęciu. Ubieram ją już na początku grudnia, żeby wprowadzić świąteczną atmosferę i cieszyć się nią jak najdłużej. Nie miałam na razie determinacji, żeby ubierać prawdziwą choinkę, skoro i tak na Wigilię i Święta ciągle jesteśmy w rozjazdach. Myślę, że za rok już się na ten krok zdecyduję. Ninka będzie już bardziej świadomie wszystko przeżywała i nie będzie takiego ryzyka pozostawienia bombek w jej zasięgu.

opowiem ci o moich swietach1

Mikołaj, Gwiazdor, Dzieciątko? Kto przynosi prezenty pod Choinkę? 

U nas w rodzinie utarło się, że na mikołajki przychodzi Mikołaj, a na Gwiazdkę Gwiazdor. Ale mówię też Mikołaj w obu przypadkach.

Twój najpiękniejszy prezent, który dostałaś? 

Najbardziej pamiętny był  ogromny komputer z dzieciństwa. Do tej pory nic nie przebiło tego wrażenia, które na mnie wywarł. Teraz bardziej liczy się dla mnie to, o czym marzą moje dzieci i żeby im sprawić radość. Sama cieszę się z praktycznych i po prostu ładnych rzeczy danych od serca. No dobra, nowy iPhone to by było coś. Myślę, że mógłby konkurować ze starym komputerem sprzed 20 lat.

opowiem ci o moich swietach2 opowiem ci o moich swietach4

A najpiękniejsze świąteczne wspomnienie? 

Od zawsze lubiłam dostawać jak i dawać prezenty. Nigdy nie zapomnę Świąt, kiedy dostaliśmy z braćmi nasz pierwszy komputer stacjonarny. To były bardzo obfite Święta i prezenty pod choinką po prostu się nie zmieściły. Poza tym pamiętam prawie każde szykowanie się do wizyty Gwiazdora. Mam nawet migawki z okresu, kiedy miałam 3 lata. Bardzo to przeżywałam.

Agnieszko! Dziękuję Ci za tę mailową rozmowę!

POZDRAWIAM

Zobacz też

  • I ja Tobie dziękuję :) niezmiernie miło mi jest gościć na Twoim blogu :*

  • Widzę, że u Agnieszki świeta wyglądają podobnie do moich.

  • U mnie trochę inaczej bo to takie spotkanie wierząco-niewierzących i staramy się zawsze, żeby wszystkim było miło :)

  • Piękna ta choinka 2d :D Chociaż ja nie umiem sobie odmówić przyjemności ubrania zwykłej :) Też mamy trudności by spotkać się całą rodziną…ale ustalamy, że obiad Bożonarodzeniowy jest u mojej mamy i zjawiają się wszyscy – my, bracia z żonami i dziećmi, prababcie :) A wieczorem gramy rodzinnie w gry planszowe!

  • Aga choinka jest świetna:))

  • Gosia

    Takie wspomnienia i święta to marzenie.Cudnie, piękne zdjęcie a choinka boska

  • Choinka wyjątkowa :) święta niczym z filmu.

  • Jaka fantastyczna choinka <3 Z dzieciństwa też pamiętam duże Wigilie, choć sama za takimi nie przepadam. Marzy mi się taka mała, tylko w naszym gronie.