Piąty miesiąc

2 listopada 2016

Będąc jeszcze w ciąży zastanawiałam się jaki on będzie, jaki będzie nasz Maksio. Pamiętam, że Maja w brzuchu ruszała się bez przerwy. Maks delikatnie pływał, od czasu do czasu dając delikatnie znać, że jest w środku. To znaczy, że od samego początku jesteśmy wyjątkowi, mamy swój temperament, charakter. Zastanawiam się jaki będzie w przyszłości Maks. Kilka dni temu skończył pięć miesięcy, a ja mam już pewne przypuszczenia jakim będzie chłopcem. Sprawdzi się? Nie mam pojęcia, ale fajnie będzie wrócić do tego tekstu za kilka miesięcy, czy lat. 

Pierwsze ruchy Maksa pojawiły się dosyć szybko. Wciąż czekałam na silniejsze kopniaki, pamiętając jak to było trzy lata wcześniej, kiedy w moim brzuchu mieszkała mała dziewczynka. Doczekałam się zaledwie kilku silniejszych uderzeń. Maks ruszał się sporo, ale bardzo delikatnie. Prawdziwy dżentelmen od swoich pierwszych dni!

5 miesiac_12 5 miesiac_045 miesiac_145 miesiac_05 5 miesiac_02

Po męsku zachował się też podczas porodu, oszczędzając moje siły, energię, nie pozwalając na wielogodzinne cierpienie. Później pozwolił odpocząć, mimo, że ja odpoczywać nie musiałam, bo miałam w sobie tyle energii. Taki piękny chłopiec! Napatrzeć się nie mogłam. I do dzisiaj nie mogę, mimo, że trwa to już piąty miesiąc.

Bo ten chłopiec naprawdę jest wyjątkowy. Uwielbiam oczy, ogromne, które od 29 maja patrzą na mnie z mądrością. Naprawdę coś w nich jest. Mam wrażenie, że rozumieją to co do niego mówię, co przeżywam, co sprawia mi radość, a co martwi. Już wiem, że niejedna dziewczyna, tak jak ja złapie się na te wielkie, brązowe oczy.

5 miesiac_06 5 miesiac_08 5 miesiac_09 5 miesiac_10 5 miesiac_11 5 miesiac_13

Niewiele potrzeba mu do szczęścia. Jedna grzechotka, obrazek, zdjęcie czy nawet swoje odbicie w lustrze. Rozdaje wtedy te swoje piękne uśmiechy. Najbardziej jednak lubi mieć towarzystwo. Uśmiecha się od rana do wieczora, rozkochując w sobie wszystkie spotkane osoby. Czarujący uśmiech, a do tego ma wciąż ochotę na rozmowy. Prawie jak nie facet co? A jednak. Spokojny i opanowany. Tak piszę o niemowlaku. Nie złości się o byle co, ale kiedy już ma powód potrafi dać znać, tak, że pewnie cała okolica go słyszy. Będzie umiał walczyć o swoje.

Król. Potrafi leżeć na macie i nic nie robić. Obserwować, przyglądać się i uśmiechać. Śledzi wtedy każdy mój ruch. Kiedy to mu się znudzi, dopiero wtedy zaczyna rozglądać się za jakąś zabawką. Uwielbiam te jego wpatrzone we mnie oczy! I zachwyt kiedy razem tańczymy! Uwielbia rozpoczynać dzień od przetańczenia kilku kawałków. Może do kolejna artystyczna dusza w naszym domu?

5 miesiac_03

Będzie wspaniałym mężczyzną. Czułym, dobrym, inteligentnym. Takim do tańca i do różańca.

Zakochałam się. Wpadłam po uszy. Dziękuję każdego dnia, za nasze wspaniałe dzieci. Dla mnie zawsze będą wyjątkowe, najlepsze, najpiękniejsze. Jestem tylko ich mamą.

POZDRAWIAM

Zobacz też

 • dobrze napisane „tylko ich mamą”
  jesteśmy tylko ich mamami i mimo, że to az tyle, to tak naprawdę to tylko tyle.

 • sukcesywnie czytam „twoje miesiące” :) jak on się zmienił od 1 miesiąca!!!!
  ps. 5 miesiąc jaki ma rozmiar? pytam z ciekawości jako przyszła mama :)

  • Maksio nosi teraz rozmiar 68, ale coraz częściej zakładam mu 74. Jeszcze odrobinę za duże, ale 68 powoli robi się za małe. :)

 • To moje obie panny bardzo szalały w brzuchu i w sumie teraz moja czteromiesięczna dziewczynka też jest bardzo intensywna :)

  • Już 4 miesiące? Pamiętam jak jeszcze niedawno w ciąży byłaś! :D

 • Śliczny chłopczyk?Momentami jakbym czytała o swoim, też taki spokojny, uśmiechnięty. Cudnie?

 • Co za słodziak :) I jakie on ma duże oczka! jak 5cio złotówki :D

  • Zakochałam się w tych oczach :)

 • Przeuroczy chłopczyk :) Tylko patrzeć jak rośnie :)