Kreatywnie z fabryką wafelków / Nawlekanka

20 kwietnia 2016
nawlekanka (14)

Mam takie miejsca do których regularnie wracam. Miejsca zapisane w zakładkach na komputerze. Takim miejscem jest Fabryka Wafelków, gdzie zawsze znajdę to czego szukam dla Majuszki, a teraz i Maksia. Dlatego tak bardzo się cieszę, że mogę brać udział w akcji Kreatywnie z Fabryką Wafelków, która jest organizowana przez sklep Fabryka Wafelków oraz portal Pomysłowy rodzic.

Kreatywnie z Fabryką Wafelków, to akcja która wymagała ode mnie niemałej kreatywności. Jednak dała bardzo dużo satysfakcji! Kupić zabawkę bardzo łatwo, dać ją dziecku, jeszcze łatwiej, ale wymyślić co najmniej kilka jej zastosowań, to już o wiele trudniejsze zadanie. Udało mi się! Rozwijając wyobraźnię swoich dzieci możemy świetnie pracować nad swoją!

W nasze ręce trafiła drewniana nawlekanka z figurami marki Plan Toys. Doskonała do rozwijania sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo – ruchowej. Przygotowuje rękę do nauki pisania. Ćwiczy również koncentrację oraz cierpliwość. A także pobudza wyobraźnie, poczucie estetyki. Sporo tego prawda? A to tylko 30 drewnianych elementów!

nawlekanka (8) nawlekanka (9)

1/ Nawlekanie 

Zabawę zaczęłyśmy od nawlekania. Aura za oknem nam sprzyjała. Deszcz uderzał o szyby. Maja dostała jeden sznurek, ja drugi. Zaczęłyśmy tworzyć własną, wyjątkową, oryginalną biżuterię. Typowa kobieta z Majuszki! Kiedy naszyjnik był już gotowy nie chciała go ściągnąć! Mojego też zabroniła zdejmować! Elementy nawlekanki Plan Toys są bardzo dobrze wykonane. Otwory są na tyle duże, żeby dziecko nie czuło się zniechęcone, ale nie są też za duże. Same drewniane koraliki są takiej wielkości, aby niemożliwe było ich połknięcie.

nawlekanka (10)38 nawlekanka (12) nawlekanka (16)20 nawlekanka (19)

2/ Nawlekanie według wzoru

Postanowiłam nieco utrudnić zadanie. Na kartce narysowałam wzór nawlekania. To spodobało się Mai jeszcze bardziej niż samo nawlekanie. Jaka była z siebie dumna, kiedy udało jej się otworzyć proponowany przeze mnie wzór. Następnego dnia wzorów było już kilka!

32 33

3/ Dopasowanie koloru i kształtu

Kartkę z narysowanym wzorem można również wykorzystać do innej zabawy. Poprosiłam Maję, aby w odpowiednich miejscach postawiła odpowiedni drewniany koralik, zwracając uwagę na jego kształt oraz kolor. Następnie narysowałam nowy szablon w którym zaznaczyłam jedynie kontury. Zadaniem Mai było również dopasowanie kształtu i koloru.

34 35 36

4/ Grupowanie w kolory

Pozostając w tematyce kolorów, klocki są idealnym narzędziem do ich nauki. Przygotowałam plansze, na których znajdowały się koła  w odpowiednich kolorach, identycznych z tymi, które mają elementy nawlekanki z Plan Toys. Zadaniem Mai było pogrupowanie koralików w zależności od koloru jakie miały. To samo koraliki można pogrupować ze względu na kształt.

30 31

5/ Przenoszenie koralików szczypcami

Każde zadanie można utrudnić! A ćwiczenie sprawności manualnej Mai, zawsze wyjdzie jej na dobre. Dlatego zamiast paluszkami, Maja zaczęła przekładać klocki plastikowymi szczypcami, których na co dzień używamy w kuchni. Niestety, aktualnie stały się stałym elementem pokoju Mai.

17 18 21 22

6/ Rzucanie do celu

Kiedy popracowaliśmy już nad cierpliwością i skupieniem uwagi, przyszła pora na rozruszanie. Ustawiłam koszyk, a my miałyśmy do niego wrzucać koraliki. Było to chyba trudniejsze niż samo nawlekanie. Ale wychodzi nam to coraz lepiej! Jeśli chodzi o koraliki z nawlekanki Plan Toys, nie musicie się o nic martwić. Są naprawdę solidnie wykonane! Niejedno pokolenie mogłoby się nimi jeszcze bawić!

2 4

7/ Układanie wieży

Tym razem przedstawiam Wam twórczość Mai. Układanie wieży z koralików to jej pomysł. Na to nie wpadłam! Widzicie ile można się nauczyć od dzieci? Kreatywności na pewno!

23 24

8/ Z koralikami w kuchni

Wcale się nie zdziwiłam, kiedy po wszystkich kreatywnych zabawach Maja wszystkie koraliki zaniosła do swojej kuchni i zrobiła z nich budyń, zupę, i drugie danie. Kucharzenie to jej ulubione zajęcie! To, że i koraliki zostaną do tego wykorzystane było więcej niż pewne!

nawlekanka (3) nawlekanka (5) nawlekanka (6) nawlekanka (7) nawlekanka (26) nawlekanka (27) nawlekanka (28) nawlekanka (29)

Jak Wam się podobają nasze pomysły na wykorzystanie drewnianej nawlekanki od Plan Toys? Zbliża się Dzień dziecka, myślę, że to świetny pomysł na prezent! Nawlekanka dostępna jest w sklepie internetowym Fabryka Wafelków. Mam coś dla Was!

Kod rabatowy na nawlekankę ważny przez 7 od dnia publikacji na hasło kantorekkatjuszki.

Wiecie, że do każdego zamówienia powyżej 150 zł otrzymacie bawełnianą torbę gratis? Ja z tą torbą nie rozstaję się od kilku tygodni!

nawlekanka (37)

pozdrawiam

 

 

 

Zobacz też

 • Dominika

  Znam Fabrykę Wafelków od urodzenia pierwszego synka. Muszę koniecznie zajrzeć i poszukać czegoś dla chłopców :-) Choć jeden chłopczyk w mojej rodzinie nawlekał koraliki, więc nie jest powiedziane, że tylko dziewczynki mają z tego radość. Grunt to nie ograniczać dzieci w zabawie i rozwijaniu kreatywności, co świetnie pokazałaś :-) serdeczności :-)

  • Katjuszka

   Dokładnie! Taka nawlekanka to doskonała zabawka dla chłopca i dziewczynki. :)

 • Jedna zabawka a tyyyle zastosowań! :) Super, zapisuję ją na listę prezentów :)

  • Katjuszka

   Myślę, że Neli by się spodobała! :)

 • Neska

  Super!!! Szukalam drewnianych i w ladnych kolorkach. Ze swojej strony moge polecic koraliki i szkielka na magnes – przednia zabawa.
  Przepiekne zdjecia, ponawiam pytanie, czy mozesz zrbic post o tym jak robisz zdjecia i jak je „obrabiasz” sa takie jasne i pastelowe :) pozdrawiam cieplo

  • Katjuszka

   Przygotowuję się do takiego wpisu. :)