Wyjątkowe sceny z życia / Wielkanoc

29 marca 2016

To Maja sprawiła, że każde Święta są tak wyjątkowe. Chce mi się. Chciałabym jej wszystko pokazać. Tak, żeby z roku na rok, kolekcjonowała swoje wspomnienia, a później, przypomniała sobie o nich, kiedy sama będzie Mamą. Ta Wielkanoc była chyba tą najpiękniejszą w moim życiu.

Od wczoraj główkuję dlaczego. Czy to za sprawą Poślubionego, Majuszki czy innych Gości? Miluś w brzuchu? A może to te żółte tulipany? Może przepyszny jak zawsze mazurek, zrobiony przez Łukasza, albo przez tego baranka, który co roku wychodzi lepiej. Żurek? Prezenty od Zajączka? Nie mam pojęcia.

Wiem za to jedno. Właśnie takie Święta mają zapamiętać moje Dzieci. Piękne. Pachnące. Pełne uśmiechu i czasu spędzonego wspólnie. Bez gonitwy. Bez stresu. Bez kłótni. To moja misja. To, co zostanie zapamiętane, później będzie wykorzystane. Tak jak my obchodzimy święta, będą je obchodzić Maja i Maks. Proste.

Dlaczego wpadłam na to dopiero teraz?

wielkanoc 2016 (3) wielkanoc 2016 (8) wielkanoc 2016 (4) wielkanoc 2016 (9) wielkanoc 2016 (2) wielkanoc 2016 (6) wielkanoc 2016 (7) wielkanoc 2016 (10) wielkanoc 2016 (5)

Kiepski ze mnie fotoreporter. Świąteczne chwile pochłaniają mnie całkowicie. To wcale nie jest tak, że zapominam o aparacie. Doskonale o nim pamiętam! Jednak te sekundy tak błyskawicznie umykają, że toczę ze sobą wewnętrzną walkę. Wybieram chwilę, a nie spust migawkami. Tak mam. Ale mam też dla Was też kilka ruchomych kadrów o tym, jaka była nasza Wielkanoc! Przyjemnego oglądania!

pozdrawiam

Zobacz też

 • Angelika.

  Zaczęłam dzień oglądając ten filmik, uśmiech mam od ucha do ucha – dzięki Tobie, więc to będzie dobry dzień.
  Lubię tą Twoją codzienność. A następna Wielkanoc, będzie jeszcze lepsza dla Was – bo będzie już z Wami Maks. :)
  Miłego dnia.

  • Katjuszka

   Jak mi miło! Dziękuję Ci bardzo! Masz rację, te Święta za rok będą jeszcze bardziej wyjątkowe! :)

 • Prosty film. Taki szczęśliwy, piękny :) U nas też podczas Świąt aparat leży na boku, chociaż chciałoby się jak najwięcej tych chwil uwiecznić :) Twoje dzieci na pewno będą mieć piękne wspomnienia z rodzinnego domu :)

  • Katjuszka

   Dziękuję! Jak to jest, że z jednej strony chciałybyśmy wszystko uwiecznić, a z drugiej nie sięgamy po te aparaty? :)

 • Katarzyna Nowak vel. Katinka

  Uroczo! :-) Takie powinny być święta: leniwe, ale szczęśliwe i rodzinne do bólu (bólu brzucha i ust od śmiechu oczywiście :P)!

 • Dominika

  Jakbym oglądała naszą Wielkanoc, z tą różnicą, że końcówka ciąży pozbawiła mnie sił i zrobiłam mniej niż zrobiłabym normalnie, poza tym mój Jasio chwytał za wałek, ale nie ten do ciasta, a do malowania – ostatnie chwile, by przed Świętami odmalować pokój na przyjście na świat braciszka. Piękne rodzinne wiosenne migawki :-)

 • Zdjęcia jak zwykle bajeczne, a pomysł z filmikiem SUPER!

  • Katjuszka

   :)